xp500 baner2.psd 3
xp500-banner

Text Size
Yamaha Tmax XP500

Kasowanie inspekcji olejowej tmax '01-'03

 

     Zapewne niejeden z was zastanawiał się co się stało gdy zobaczył na desce rozdzielczej migającą na czerwono kontrolkę oleju. Spokojnie..  kontrolka ta bowiem nie ma nic wsólnego z ilością oleju w silniku jak i jego ciśnieniem. Jest to jedynie przypomnienie o konieczności wymiany oleju po przejechaniu każdych 5 tkm. Aby skasować inspekcje oleju należy:

  • włączyć zapłon/przekręcić kluczyk w stacyjce w pozycje "ON"
  • wcisnąć i trzymać wciśnięty przez około 2 do 5 sekund przycisk "oil change" znajdujący sie na desce rozdzielczej/zegarach
  • zwolnić przycisk a kontrolka przestanie migać

     W przypadku gdy wymieniamy olej przed upływem 5 tkm procedura wygląda jednakowo natomiast po zwolnieniu przycisku kontrolka oleju powinna zabbłysnąć na ok 1,4 sek dając nam znać o prawidłowym przebiegu zabiegu, gdyby jednak nie nastąpiło to należy procedurę powtarzać aż do skutku.

 

oil reset sj01

Tuto Angel Eyes Yamaha Tmax phase1

 

 

Modyfikacja seryjnego wydechu Tmax E55

modyfikacja_tłumika_t-max_-_POL_pdf__strona_1_z_6_-2.jpg

Reset v-belt tmax '04-'07

   Aby zgasić kontrolkę przypominającą o wymianie paska napędowego w tmaxie na wtrysku (zapala się co 20tyś km) należy:zdemontować z prawej strony osłonę potocznie zwaną hokejem lub bananem i znaleźć zworkę (kostkę z wpiętą ślepą wtyczką) a następnie na włączonym zapłonie rozłączyć na czas ok 2s i powtórnie ją podłączyć, po tym zabiegu kontrolka zgaśnie.

 kasowanie_v-belt_tmax_wtrysk.jpg

Jak rozmontować korektor momentu w tmaxie

korektor momentu obrotowego yamaha tmax

 

Każdy kto kiedyś próbował to zrobić bez użycia odpowiedniego przyżądu wie, że nie jest to łatwa sztuka. Poniższy film prezentuje jak w prosty sposób rozmontować korektor momentu obrotowego Yamaha Tmax bez użycia specjalistycznego narzędzia... 

 

Czytaj więcej: Jak rozmontować korektor momentu w tmaxie

Handbary Isotta Tmax '08-'11

handguard isottaGdy temperatura spada blisko zera na nic się zdadzą grzane manetki. Jedyny sposób gwarantujący nie skostnienie dłoni, to ...

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: Handbary Isotta Tmax '08-'11

Uchwyt dla Iphone Yamaha Tmax

uchwyt_iphone1


Prosty sposób na posiadanie w swoim maxiskuterze Yamaha T-max telefonu komórkowego lub nawigacji w zasięgu wzroku.
Z dostępnych na rynku uchwytów najlepiej wybrać ten dedykowany dla naszego urządzenia. (Z oczywistych przyczyn nie polecam uniwersalnych trzymaków). W tym przypadku głowica jest poświęcona Iphone. Osobiście skorzystałem z oferty niemieckiej firmy HR-Autocomfort, plastiki są bardzo przyzwoitej jakości a na dodatek mając podobny  uchwyt w samochodzie mogę zamieniać glowicę w zależności od środka transportu bez konieczności kupowania posiadanego już elementu.

Montaż ogranicza sie do delikatnego odklejenia emlematu Yamaha i przykręcenia w to miejsce uchwytu. Potrzebne śrubki są w komplecie, jednak z uwagi na drgania towarzyszące poruszaniu sie po naszych drogach, polecam zdemontować cały plastik i dodatkowo zastosować metalowe spinki.

Czytaj więcej: Uchwyt dla Iphone Yamaha Tmax

Przycięcie błotnika

DSC01704Aby przyciąć seryjny błotnik potrzebne nam będą:

  • nóż tapicerski
  • szablon + nożyczki
  • troszkę cierpliwości

Zaczynamy od pobrania i wycięcia szablonu, wydruk w skali 1:1 najlepiej na samoprzylepnym papierze.

Czytaj więcej: Przycięcie błotnika

Dołącz do klubu
01204877
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
1057
105
2055
839196
2542
7944
1204877

Your IP: 18.208.126.130
2020-07-12 09:17

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.